Audycje muzyczne dla przedszkoli
Oferta audycji muzycznych dla dzieci przedszkolnych jest cyklem spotkań z muzyką na żywo. Prezentacja instrumentów muzycznych, utworów muzyki klasycznej, filmowej, rozrywkowej, popularnej, ludowej i bajkowej przyczynia się do świadomego odbioru muzyki. Głównymi aspektami, na których skupiamy się podczas spotkań z najmłodszymi jest słuchanie muzyki, poznawanie instrumentów muzycznych, zabawy ruchowe z muzyką, wspólny śpiew, a to wszystko w formie pogadanki. Te elementy składają się na główny cel audycji muzycznych, którym jest uzupełnienie podstaw programowych w przedszkolach.
Odbiorcom naszych audycji proponujemy również zwiedzanie siedziby Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – CKK Jordanki. Podczas spaceru przypomnimy sobie etykietę koncertową, obejrzymy sale koncertowe, scenę, sprawdzimy gdzie do swoich występów przygotowują się artyści, a na koniec zajrzymy na próbę orkiestry.
W sezonie artystycznym 2025/2026 Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza do wspólnego muzykowania i nauki, przedszkola i szkoły podstawowe z całego województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gwarantujemy aktywizację muzyczną dzieci, naukę poprzez doświadczanie, obcowanie z muzyką prezentowaną przez profesjonalnych muzyków, poznawanie nowych instrumentów, zabawy ruchowe oraz wspólny śpiew.
Pocztówka z wakacji / wrzesień 2025
Wracając w szkolne mury, myślami nadal jesteśmy na wakacjach. Wspólnie raz jeszcze udamy się w podróż w różne zakątki Europy i świata. Gorące hiszpańskie plaże, smak włoskiej pizzy, a może odrobina wytchnienia w chłodnej Szkocji? Słońce czy deszcz? To nieistotne, ta wycieczka będzie udana!
Fortepian Fryderyka / październik 2025
Na literę F zaczyna się jeden z najbardziej popularnych instrumentów, czyli Fortepian! Imię najbardziej znanego muzyka grającego na nim również zaczyna się na F – to Fryderyk Chopin! Z okazji XIX Konkursu Chopinowskiego poznamy różne sekrety fortepianu, tajniki gry na tym instrumencie oraz twórczość Fryderyka Chopina.
Piękna nasza Polska cała / listopad 2025
Niepodległość to piękna rzecz. W listopadzie niepodległość świętować będziemy najpiękniejszymi piosenkami i melodiami, które opowiadają o naszym kraju. Wspólnie zaśpiewamy o Polsce.
Pada śnieg / grudzień 2025
Pastorałki, piosenki świąteczne i zimowe będą nam pomagać przywołać trochę zimy, by jeszcze bardziej poczuć zbliżające się święta. Opowiemy, jakie zwyczaje świąteczne panują w naszych domach i jak to wygląda w innych krajach. Kto najlepiej jeździ na nartach, a kto ulepił największego bałwana? Sprawdzimy!
Bal w Wiedniu / styczeń 2026
1 stycznia w Wiedniu odbywa się noworoczny koncert. W przepięknych salach organizowane są bale z najpiękniejszymi walcami. My również do Wiednia się udamy, by zasłuchać się w przepięknych melodiach znad modrego Dunaju, a także coś zatańczyć. W końcu czas na wielki bal!
Czary-mary / luty 2026
Na Łysej Górze miały się dawno temu spotykać czarownice, by knuć różne plany. Ten ma być chory, a tamten wyleczony z rany. Wymieniały się przepisami na wiele mikstur. Głównie by leczyć, a czasem popsocić. Wspólnie posłuchamy historii i melodii o różnych stworach, magicznych miejscach i czarach.
Odgłosy wiosny / marzec 2026
Zbliża się do nas wielkimi krokami utęskniona, wyczekiwana WIOSNA! Postaramy się przyśpieszyć jej przyjście odgłosami natury, których w muzyce jest naprawdę dużo! Tu kukułka, tam wróbelek, a po drodze kilka kropelek.
Operowy zawrót głowy / kwiecień 2026
Czym jest opera i jak można tak głośno śpiewać bez mikrofonu? W kwietniu opowiemy o tajnikach śpiewu, a nawet sami spróbujemy przygotować się do roli śpiewaka i śpiewaczki. A opera nie zawsze jest taka poważna, dużo w niej śmiechu i zabawy!
Marsza grać! / maj 2026
Maszerując przez miasto, z daleka słyszymy orkiestrę dętą. Z przodu ktoś z dziwnym kijkiem – to buława! Dalej pełno głośnych instrumentów. Co gra orkiestra, czy tak łatwo jest iść, grając jednocześnie? Na te i inne pytania odpowiemy w maju.
Letnie biwakowanie / czerwiec 2026
Letnie powietrze sprzyja biwakowaniu. Noc pod namiotem, gwieździste niebo, ciepło ogniska. Wtedy ktoś wyciąga gitarę i zaczynamy śpiewać. Wspólnie udamy się na biwak, ale nie taki zwykły! Poznamy, co to znaczy być harcerzem, jakie sprawności trzeba osiągnąć i jakie zabawy czekają na nas w lesie.